Větrání a rekuperace systém Brink M-35 | Větrací systém Brink

Systém větrání a rekuperace Brink Climate Systems, větrací jednotky Renovent

Větrání a rekuperace systém Brink od firmy ŠTORC TZB s.r.o. Větrání a rekuperace systém Brink od firmy ŠTORC TZB s.r.o.

Na této stránce Vám představujeme systém větrání a rekuperace od předního evropského výrobce Brink Climate Systems, tento systém na český trh uvádí firma ŠTORC TZB s.r.o.. Výrobcem systému větrání a rekuperace Brink Climate Systems je tradiční holandský výrobce větracích a teplovzdušných jednotek s více jak 30ti-letými zkušenostmi s vývojem a výrobou.

Systém větrání a rekuperace se skládá z větracích jednotek Renovent a potrubního rozvodu Brink Air Excellent. Jedná se o komplexní systém složený z větracích jednotek, tepelně izolovaných, rozvodných potrubí, rozdělovačů a dalších komponentů, které dohromady tvoří jeden funkční a promyšlený celek. Plastové rozvodné kanály o rozměrech 60x130mm a max. průtoku 60m3/h se na jedné straně napojují na rozdělovače a na druhé straně na distribuční adaptéry. Antistatické a antibakteriální provedení flexibilních kanálů zajistí dlouhodobou čistotu a hygienu rozvodů.

Větrání a rekuperace systém Brink od firmy ŠTORC TZB s.r.o.

Základ systému tvoří rekuperační jednotky Renovent Excellent – pro instalaci na stěnu či na podlahu. Větrání a rekuperace systém Brink od firmy ŠTORC TZB s.r.o. Produktová řada je složená z modulů Renovent Excellent 400, 300 a 180 a modulů Renovent Excelent Sky 300 a 150. Ventilátory větracích jednotek Renovent jsou poháněny úspornými, stejnosměrnými elektronicky komutovanými motory (EC), které jsou vybaveny automatickou regulací vyvážené dodávky vzduchu, zajišťující požadované větrání nehledě na měnící se odpor potrubního rozvodu. Jednotky Renovent jsou vybaveny automatickou ochranou proti zamrzání, která zabrání zamrznutí tepelného výměníku při extrémně nízkých venkovních teplotách, a bypass klapkou, která umožňuje přívod čerstvého vzduchu zvenčí bez ohřátí tepelným výměníkem.

Větrání a rekuperace systém Brink od firmy ŠTORC TZB s.r.o.

Jednotky Renovent Excellent 400, 300 a 180 lze upevnit přímo na stěnu pomocí závěsné konzole, která je součástí dodávky nebo na instalační stojan pro instalaci na podlahu. Jednotky Renovent Sky 300 a 150 mohou být přímo instalovány na stěnu nebo zavěšeny pod stropem pomocí instalačních konzolí, které jsou součástí dodávky.

Větrání a rekuperace systém Brink od firmy ŠTORC TZB s.r.o.

Jednotky Renovent Excellent jsou vybaveny vlastní automatickou regulací, která je snadná pro nastavení a zajišťuje požadovanou úroveň větrání a minimalizuje spotřebu energie. Uživatel si sám rozhoduje o aktuální intenzitě větrání prostřednictvím ovládacího panelu jednotky, nebo za použití přepínačů výkonu či programovatelného regulátoru. Parametry větrání a nastavení lze snadnou upravit v menu jednotky. Ovladač umožňuje nastavení parametrů větrací jednotky a časového programu tak, aby se větrání co nejvíce blížilo reálným potřebám domácnosti. Na programovatelném ovladači lze dále číst aktuální hodnoty větrací jednotky (průtok, odpor, teploty, vlhkost). Větrací jednotky v provedení Plus - verze "Plus" jsou vybaveny programovatelnými vstupy a výstupy, které je možné využít k celé řadě dalších nadstaveb – vnější ovládání ventilátorů pro inteligentní instalace, automatické ovládání zemního výměníku, apod.

Větrání a rekuperace systém Brink od firmy ŠTORC TZB s.r.o.

V mrazivých zimních dnech může přiváděný suchý venkovní vzduch způsobit snížení relativní vlhkosti vnitřního vzduchu až pod nežádoucí mez (ředění suchým vzduchem). Brink Climate Systems má řešení v podobě výměníku se zpětným přenosem vlhkosti, tzv. entalpický výměník. Větrání a rekuperace systém Brink od firmy ŠTORC TZB s.r.o. Ten přenáší část vlhkosti z odváděného teplého a vlhkého vzduchu zpět do přiváděného chladného a suchého vzduchu. Entalpické výměníky Brink jsou vyrobeny ze speciální polymerové membrány, která kromě tepla přenáší až 60% vlhkosti z odváděného vzduchu zpět do přiváděného suchého vzduchu. Standardní tepelný výměník Brink může být kdykoli nahrazen entalpickým výměníkem Brink. Entalpický výměník Brink je k dispozici pro verze Renovent Excellent 300/400 a Renovent Sky 300.

Tepelně izolované a parotěsné potrubí HR-WTW je vyrobeno ze samozhášivé izolační pěny EPS, která zabraňuje kondenzaci vlhkosti na potrubí i uvnitř potrubí. Potrubí je z pružného materiálu, který se snadno zpracovává, instaluje a především velmi dobře vypadá. Je vhodné především pro přívod a odtah chladného vzduchu a jako pohledové potrubí do technických místností. Jeho hlavní předností je: vynikající izolační schopnosti, parotěsný rozvod, snadná instalace, snadná demontáž, kontrola a čištění, vzhled - barva antracit.

Větrání a rekuperace systém Brink od firmy ŠTORC TZB s.r.o.

Podrobný popis systému, technická data jednotek a všech komponentů a rovněž návody k instalaci jsou dostupné na stránkách firmy ŠTORC TZB s.r.o..

Zájemcům o tento systém, vypracujeme kompletní projekt řízeného větrání s rekuperací tepla, včetně výkazu výměr.

Působnost celá ČR - v případě, že stavba se nachází ve fázi projektové přípravy. Reálná dostupnost a působnost projektanta - hlavní město Praha, kraj Středočeský - okres Mladá Boleslav, Nymburk, Praha-východ, kraj Liberecký - okres Liberec, Jablonec nad Nisou, region Turnov, kraj Královéhradecký - okres Jičín.

Partner naší kanceláře v oblasti - odsávání a rekuperace Brink Climate Systems:

ŠTORC TZB s.r.o.